×
Anasayfa Bastak Hakkında Ürünler Etkinlikler Destek E-Katalog İletişim

Bastak Şirketler Grubu 7000 m2 fabrika, 4 şirket ve

Bastak Şirketler Grubu 7000 m2 fabrika, 4 şirket ve

BASTAK GRUP


Bugün, ürün çeşidi ve kalitesiyle piyasa tarafından beğenilerek tercih edilen Bastak Grup’un başarı hikayesi; Yönetim Kurulu Başkanımız Zeki Demirtaşoğlu’nun 1999 yılında Bastak Instruments şirketini kurmasıyla başlamıştır. Kalite kontrol cihazları ve katkı maddeleri üreterek çalışma hayatına başlayan şirketimiz, 2003 yılında Dış Ticaret Birimini kurarak büyümeye devam etmiştir. 2014 yılında kurulan Bastak Analitik bünyesinde Dış Ticaret Birimi ve 50’yi aşkın distribütör kanalıyla 95 ülkede faaliyetlerine devam etmektedir. 2016 yılında kurulan Bastak Laboratuvar Türkiye’de ilk ve tek Yetkili sınıflandırıcı sertifikasına sahip özel sektör kuruluşudur. Denetimi altında bulunan 30’u aşkın toplam 750 000 ton kapasiteli Lisanslı Depo’ya; analiz, yetkili sınıflandırıcılık, danışmanlık ve kontrol hizmetleri sunmaktadır.

Öncelikle un katkı maddeleri üretimine başlayan firmamız sonrasında Zeleny Sedimentasyon, Gluten index, Hektolitre cihazlarının üretimlerini gerçekleştirmiştir. Zamanla Gluten Yıkama, Enzim ölçme, Rutubet, Laboratuvar Değirmenleri, Numune Temizleme, Otomatik Numune Alma, Numune Bölücüler, Ekmek Hacim Ölçer, Pelet Analiz, Elek Sallama, Kül Fırını, Çeker Ocak, NIR Spektrofotometre, Absograph&Resistograph gibi özellikle un, yağlı tohumlar, baklagiller, buğday ve diğer tahıllarla ilgili laboratuvar kalite kontrol cihazları ve otomatik numune alma sistemleri üretmeye devam etmektedir.

Şirketler grubumuz 2017 yılında Expert Laboratuar Hizmetleri Firmasını kurmuştur. Aynı yıl T.C. Ticaret Bakanlığından yetkili sınıflandırıcı belgesi alarak dünyada ve Türkiye’de hem cihaz üretip hem de yetkili sınıflandırıcı hizmeti veren ilk ve tek firma olmuştur. Expert Laboratuar Hizmetleri Firması, Türkiye genelinde açtığı 63 yeni şubesi ve 135 kişilik yetkin mühendis kadrosuyla ülkenin en büyük ve en ciddi Yetkili Sınıflandırıcı Firmasıdır.

Bastak Grup, her geçen gün kirlenmekte olan dünyamızın yarınlarını düşünerek yenilenebilir enerji sektöründe yatırım yapma kararı almıştır. 2018 yılında Kırşehir’de 40 dönümlük bir arazi üzerine güneş panelleri kurarak 2.6 megavatlık GES tesisini devralmıştır. Her geçen gün büyüyen enerji ihtiyacını karşılamak için kurulan bu tesis, aynı zamanda bağımsız bir Türkiye hedefiyle ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını azaltmak için çalışmalarına devam etmektedir.

2014 yılında kurulan Smart Trade, Bastak Grup Şirketinin 2002’den beri gerçekleştirdiği ihracat faaliyetlerinin organizasyonu için kurulmuştur. Smart Dış Ticaret Firmamız, kurulduğu günden bugüne 40 ülkede bulunan distribütörleriyle satış ağına her geçen gün yenilerini eklemektedir. Firmamız her yıl 40’tan fazla fuar, seminer ve organizasyona katılmaktadır.