×
Anasayfa Bastak Hakkında Ürünler Etkinlikler Destek E-Katalog İletişim

Bastak Hakkında

FABRİKA


Fabrikamızda tarım ürünlerinin muhafazası, kalite ölçümlerinin yapılması ve depolanmasına yardımcı olacak numune alma sondası, numune bölücü, deney elekleri, rutubet ölçer, gluten yıkama cihazı, gluten indeks cihazı, nır analiz cihazı, düşme sayısı ölçer, kül fırını, sedimentasyon cihazı, absograph ve resıstograph cihazları üretilmektedir. Bu üretim günümüzde 39 çeşit kalite kontrol cihazı ve 32 çeşit un katkı maddesi cihazına ulaşmıştır.

Firmamızın en önemli misyonu, üretmekte olduğu laboratuvar cihazları için en yüksek teknolojiyi kullanmak ve bu teknolojiyi sürdürülebilir kılmaktır. Bu hedef doğrultusunda 2019 yılında ciddi bir yatırım yaparak Türkiye Cumhuriyeti Sanayi Bakanlığından onay olarak çalışmalarımızı ARGE merkezli sürdürmeye başladık. Tahıllar, baklagiller ve yağlı tohumlarda Türkiye’nin ve dünyanın ilk ve tek ARGE merkezi olmakla birlikte 19 kişilik ARGE ekibimizle çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Fabrikamızda üretimi yapılan cihazların %30’u yurtiçi piyasada, %70’i yurtdışı piyasada satışa sunulmaktadır. Yurtdışı satış sahamızda yaklaşık 40 ülkede distribütörler aracılığıyla satış yapılırken diğer ülkelerin tümünde direkt satış yapmaktayız. Hedef ülkelerimizde; fuarlara katılım, seminerler verme ve eğitimler düzenleme kuruluşumuzdan beri vazgeçmediğimiz pazarlama stratejimizdir.

Firmamızın kuruluşundan bu yana kullanılan üretim binamız, üretim hacminin ve taleplerin artması sebebiyle 7000m² kapalı alana sahip Ankara Saray Sanayi Bölgesindeki yeni yerine taşınmıştır.

Firmamızın kuruluşundan bu yana kullanılan üretim binamız, üretim hacminin ve taleplerin artması sebebiyle 7000m² kapalı alana sahip Ankara Saray Sanayi Bölgesindeki yeni yerine taşınmıştır.

Dünyada kendi sektöründe en büyük üretim alanına sahip olan Bastak Grup, cihaz üretiminde müşterilerine ürün çeşitliliğiyle en fazla seçeneği sağlamasıyla ve 7/24 teknik servis hizmeti sunmasıyla liderliğini korumaya devem etmektedir.